Site Rengi

Düşün Bakalım! Çocuklar İçin Felsefe

Düşün Bakalım! Çocuklar İçin Felsefe

Çocuklar için Felsefe alanına yeni bir katkı İthaki Yayınları’ndan geldi! Alex Woolf’un yazdığı, Merve Sevtap Ilgın’ın çevirerek Türkçe literatüre kazandırdığı “Düşün Bakalım! Çocuklar İçin Felsefe” kitabı yayınlandı. 

Filozoflar binlerce yıldır insan doğası, doğru ve yanlış, gerçeklik ve varoluş gibi konular üzerine düşünüp sorular soruyorlar.

Dünyanın en önemli düşünürlerinin en büyük sorulara nasıl cevaplar verdiklerini keşfetmeye ve bu zorlu ama ilham verici kavramları kendi başınıza da sorgulayabilmenizi sağlayacak bilgiler edinmeye hazır mısınız?

Renkli, ilgi çekici sayfa tasarımı ve açıklayıcı, sade anlatımıyla bu kitapta Platon, Descartes, Alan Turing, Thomas Hobbes ve David Hume gibi birçok ünlü filozofun fikirleri yer alıyor.

Pek çok konuda farklı bakış açılarına yer veren ve mükemmel düşünce deneylerine imkân sunan Düşün Bakalım! Çocuklar İçin Felsefe, 10 yaş ve üzeri tüm çocuklar için…

Temalar: Zaman ve Mekân, Kavramlar ve Çağrışımlar, Duygular ve Hayaller, Birey ve Toplum, Toplum Hayatı, Hak ve Özgürlükler, Değerlerimiz, Eğitsel ve Sosyal Etkinlikler, İletişim, Kişisel Gelişim.”

Kitap linki:

https://www.ithakiyayingrubu.com/dusun-bakalim-cocuklar-icin-felsefe.aspx

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.