Site Rengi

Hegel’in Felsefesi – Paul Redding

Hegel’in Felsefesi – Paul Redding (Çeviren: Ahmet Fethi Yıldırım)

Hegel’in Felsefesi – Paul Redding
9 Haziran 2021 21:00
0
A+
A-

Henüz matbaada okuruyla buluşmaya hazırlanan bir kitabı size şimdiden duyurmak istiyoruz bu kez: “Hegel’in Felsefesi”. Beyoğlu Kitabevi etiketiyle ve Ahmet Fethi Yıldırım’ın çevirisiyle karşımızda olacak bu kitap, Paul Redding’in bakışından Hegel felsefesinin ilgilileri için kaçırılmayacak bir kaynak.

 “Georg Wilhelm Friedrich Hegel (1770-1831) on dokuzuncu yüzyılın en önemli filozoflarından biridir. Alman İdealizminin bu büyük ismi aynı zamanda anlaşılması en zor fikirlerin sahibi olarak tanınmıştır ve modern dünyadaki birçok felsefi akım Hegel’e ya da Hegelci fikirlere tepki olarak doğmuştur.

Sydney Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden Paul Redding’in bu kısa ve dinamik metni, Hegel’in sıkça yanlış anlaşılan, bazen de hiç anlaşılmayan fikir dünyasını lisans ve lisansüstü öğrencileri için ele alıyor ve Hegel’e dair sonraki okumalar için harika bir başlangıç noktası sunuyor.

Usta çevirmen Ahmet Fethi Yıldırım’ın akıcı Türkçesiyle dilimize kazandırılan ve Hegel felsefesinin bütün önemli yönlerini ele alan Hegel’in Felsefesi özellikle genç okurlar için ideal bir giriş kitabı…”

Hazırlayan: Beste NÂSIR

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.