Site Rengi

Mantık Ağacı Teo ve Alp Arasında Dokuz Sohbet

Mantık Ağacı Teo ve Alp Arasında Dokuz Sohbet-Ali Emrah Şarlı (Ed. Prof. Dr. A. Kadir Çüçen)

Mantık Ağacı Teo ve Alp Arasında Dokuz Sohbet

Ali Emrah Şarlı’nın kaleme aldığı editörlüğünü Prof. Dr. Kadir Çüçen’in yaptığı “Mantık Ağacı Teo ve Alp Arasında Dokuz Sohbet” Mayokalar Yayıncılık tarafından yayınlandı.
Kitabın, Çocuklar için Felsefe alanında kullanılabilir olduğu görülmektedir. Kitap içerisinde 9 sohbet bulunmaktadır.

“Gençler için doğru, tutarlı ve geçerli düşünmenin ne olduğunu Teo ve Alp arasında geçen sohbetle anlatmaya çalıştığımız bu çalışmanın temel amacı; genç yaşta mantık bilgisine sahip olmanın bireye neler kazandırabileceğini göstermektedir. Her birey doğal olarak kendi geleceğini sağlıklı bir biçimde oluşturmak ve kendi olanaklarının peşinde koşmak ister. Bunun için de ilk adım olarak kendisinde var olan düşünme potansiyelinin farkına vararak bu yeteneği doğru bir biçimde kullanmayı öğrenmelidir.

Sokratik yöntemle yazılmış olan bu kitap, Teo Hoca ile meraklı ve öğrenme arzusuyla yanıp tutuşan Alp’in arasında geçen dokuz konuşmadan oluşmaktadır. Doğurtma yöntemi, sorgulama, şüphe duyma, analitik düşünme, yanlıştan kaçınma, araştırma ve irdeleme, problem çözme, sentezleme, anlama, kavrama, tanımlama, akıl yürütme vb. öğrenme heveslisi tüm gençler için yazılmıştır.”

Detaylı bilgi:

Mantık Ağacı – Ali Emrah Şarlı – Kitap | Babil


Hazırlayan: Sinem Ünal

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.