Site Rengi

Felsefi Müdahale: Filozoflar Işığında Covid-19

Felsefi Müdahale: Filozoflar Işığında Covid-19
24 Ekim 2021 13:07
0
A+
A-

Nesil Aytemir, Felsefi Müdahale: Filozoflar Işığında Covid-19 adlı eseri ile, Voltaire, Aristoteles, Mary Wollstonecraft, Mary Shelley, Foucault, Edgar Morin, Kant, Marx, Marcuse, Rousseau, Wittgenstein, Camus gibi düşünürlerin temel fikirlerini Covid-19 salgın süreci ile ilişkilendirerek okuyucuya bambaşka bir yorum sunmayı amaçlamıştır.

“Başrol tanıdık: Covid-19 salgını. Fakat her bölümde bir başka başrolle çarpışıyor. Kimlerle mi? Voltaire, Aristoteles, Mary Wollstonecraft, Mary Shelley, Foucault, Edgar Morin, Kant, Marx, Marcuse, Rousseau, Wittgenstein, Camus ile.

Yıllar öncesinde örneğin Aristoteles politikadan, Mary Wollstonecraft kadının haklarından ve eğitiminden, Marx işçi sınıfından ve yabancılaşmadan, Kant ahlaktan konuşmuşken, bu söylemleri çağdaşı olmadığı ve kültüründe yaşamadığı insanların hayatına hala dokunabilmektedir.

Elinizdeki kitap, basitleştirilmiş bir dille bu düşünürlerin bazı temel fikirlerinin Covid-19 salgın süreci ile ilişkilendiği bir yolda yürümeye sizi davet etmektedir.”

 

Satın almak için:

https://www.dr.com.tr/kitap/felsefi-mudahale-filozoflar-%C4%B1siginda-covid-19/felsefe/felsefe-bilimi/urunno=0001942686001

 

Hazırlayan: Elif Büşra USTA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.